Otręby owsiane

Otręby owsiane

Otręby owsiane to zdrowy, wysokobiałkowy produkt pozyskiwany z przerobu ziaren owsa. Jeśli dbasz o swoją sylwetkę, regularnie ćwiczysz i regularnie ćwiczysz, to otręby owsiane powinny znaleźć się w Twoim menu. Są bardzo pomocne w sprawnym funkcjonowaniu układu pokarmowego. Otręby wchłaniają wodę, dzięki czemu wypełniają żołądek, dzięki czemu organizm nie odczuwa już głodu.

1,99 zł
Brutto
Waga

Bogate w błonnik

Szczegółowe informacje

Właściwości otrąb owsianych. Jakie właściwości mają otręby owsiane?

Podczas mielenia pszenicy, owsa i żyta łuska ziarna tworzy produkt uboczny otrębów. Jeszcze niedawno ludzie myśleli, że ta część zboża to zwykłe i bezwartościowe odpadki. Fakty dowodzą, że osłonki zawierają dużo błonnika, witamin i minerałów.

Jaka jest różnica między otrębami a płatkami?

Różnica między płatkami owsianymi a otrębami polega na tym, jak ziarno jest przetwarzane i która część ziarna. Płatki górskie są wykonane z prasowanych ziaren owsa i nie mają skorupki. Mają jasnokremowy kolor. Otręby to zazwyczaj drobno zmielona skorupa w postaci drobnego proszku. Otręby owsiane czasami wyglądają nieco inaczej, mogą być grubsze oraz mogą zawierać nie tylko łuskę, ale także część ziarna. Dlatego doskonale nadają się do spożycia z jogurtem lub mlekiem, mają wyjątkowe walory smakowe i są uwielbiane przez klientów.

Otręby należy spożywać regularnie, aby w pełni wykorzystać ich zalety. Optymalne spożycie otrębów to około 1-3 łyżek stołowych dziennie (zbyt duża ilość otrębów może powodować zaparcia, dlatego ważne jest, aby spożywać dowolne otręby pić płyny).

Czy otręby owsiane są zdrowe?

Otręby owsiane nie tylko zapobiegają zmęczeniu i rozdrażnieniu, ale również działają jako źródło substancji przeciwdepresyjnych (pomagają utrzymać dobry nastrój). Ponadto otręby owsiane pomagają utrzymać i zwiększyć masę mięśniową, poprawiają wytrzymałość i sprawność fizyczną. Bywają wykorzystywane jako wsparcie w zapobieganiu miażdżycy i jej skutkom: zawałowi serca i udarowi mózgu. Są również skuteczne w obniżaniu tzw. złego cholesterolu (cholesterolu lipoprotein o niskiej gęstości) i trójglicerydów we krwi. Błonnik zawarty w otrębach owsianych jest uważany za naturalny probiotyk, który może stanowić pokarm dla bakterii jelitowych i pomagać spowolnić wchłanianie cukru przez organizm, zapobiegając w ten sposób otyłości i cukrzycy.

Wykazuą właściwości łączenia substancji toksycznych i kwasów tłuszczowych, a jednocześnie wspomaga ich wydalanie. Otręby owsiane wzmacniają również układ odpornościowy poprzez wzmocnienie pracy fagocytów (komórek odpowiedzialnych za wchłanianie drobnoustrojów). Pomagają zapobiegać chorobom cywilizowanym, takim jak miażdżyca, otyłość, cukrzyca, rak jelita grubego. Należy jednak pamiętać, że owies jest również źródłem kwasu fitynowego, który utrudnia wchłanianie pierwiastków dwuwartościowych, takich jak magnez, wapń i żelazo.

Otręby owsiane zawierają wiele cennych składników, takich jak witaminy z grupy B oraz witaminy E, fosfor, sód, cynk, magnez, żelazo i potas. Wysoka wartość odżywcza sprawia, że ​​otręby owsiane mają właściwości prozdrowotne i wspomagają organizm:

  • odchudzanie - pęczniejący błonnik w żołądku zapewni długotrwałe uczucie pełności, zapobiegając tym samym podjadaniu między posiłkami
  • zaparcia - otręby mają pozytywny wpływ na pracę jelit. Błonnik o niższej zawartości cholesterolu łączy się z cholesterolem, obniżając jego poziom i działając ochronnie na układ sercowo-naczyniowy
  • oczyszczają organizm - otręby owsiane wspomagają organizm w pozbywaniu się toksyn i zbędnych metabolitów. Wpływa na nią błonnik pokarmowy i może usuwać z organizmu niepotrzebne rzeczy
  • ponadto regularne spożywanie otrębów owsianych może pozytywnie wpłynąć na koncentrację i poprawić komfort snu. Wpływają na nią witaminy z grupy B i magnez

Zdrowa żywność jest dostępna dla każdego!

Składniki    100% otręby owsiane

Wartości odżywcze otrąb owsianych

  • energia: 321 kcal / 1168 kJ 
  • tłuszcze: 7 g
  • białko: 15 g
  • węglowodany: 55 g

w 100g produktu 

Komentarze (0)

Co nowego?

Witaj na blogu MojeMusli – znajdziesz tu informacje ze świata musli, porady dietetyków, oraz bieżące oferty w naszym sklepie.

Posty