Granola naturalna - KCAL, skład i właściwości

Muszelki czekoladowe – właściwości, kalorie KCAL i wartości odżywcze

Zastanawiałeś się, jak urozmaicić smak swojego musli ciekawym dodatkiem? Znudziły Ci się suszone owoce, prażone ziarna i inne składniki, którym brakuje wyrazistego smaku? Wypróbuj nasze muszelki czekoladowe! Właściwości tego dodatku mogą cię zadziwić i jeśli myślisz, że to niezdrowa alternatywa dla innych elementów musli – pozwól wyprowadzić się z błędu. Nasze muszelki czekoladowe produkowane są przede wszystkim z pełnego ziarna, które stanowi świetne rozpoczęcie dnia – energia pozyskana z takiego śniadania będzie towarzyszyć Ci przez długie godziny!

Muszelki czekoladowe a wartości odżywcze. To da się połączyć!

Wiele osób myśli, że płatki o przyjemnym, słodkim, kakaowym smaku w postaci czekoladowych muszelek wcale nie są zdrowe i pożywne. Nasze muszelki czekoladowe, prócz tego, że są wypiekane z pełnego, pszenno-kukurydzianego ziarna, zawierają bardzo dużo błonnika i mało tłuszczu – taka kombinacja sprzyja szybszej przemianie materii, a co za tym idzie – szybszej utracie wagi i oczyszczaniu się organizmu. Dodatkowo kakao, które zostało użyte do produkcji naszych muszelek posiada obniżoną zawartość tłuszczu, ale nadal stanowi świetne źródło magnezu – przydatnego w walce ze stresem, zmęczeniem i skurczami.

Muszelki czekoladowe – kalorie nie stanowią problemu!

Obawiając się o wysoką kaloryczność niektórych produktów lub, co gorsza – tzw. „puste kalorie”, osoby dbające o linię często rezygnują z płatków śniadaniowych o czekoladowym smaku. Nasze muszelki czekoladowe są inne – dzięki starannie wyselekcjonowanym składnikom i spełniającym najwyższe standardy procesowi przygotowywania płatków, uzyskujemy produkt, którego wartości odżywcze dadzą Ci energię na cały dzień! Białko, węglowodany i tłuszcze to zbilansowany zestaw charakteryzujący nasze muszelki czekoladowe. Kalorie są w tym przypadku odżywcze i wartościowe, a nie „puste”.

Muszelki czekoladowe: wartości odżywcze i minerały w idealnej, śniadaniowej kompozycji

Jeśli jeszcze nie czujesz się przekonany do włączenia w swoją kompozycję musli muszelek czekoladowych, to musisz wiedzieć, że prócz magnezu przeciwdziałającemu stresowi i skurczom mięśni, zawierają one inne minerały, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nasze muszelki czekoladowe to bogactwo fosforu (odpowiadającego za siłę i gęstość twoich kości), miedzi (która wpływa na poziom odporności i wspomaga pracę mózgu), żelaza (jego niedobory mogą powodować anemię) oraz manganu (niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego).

Muszelki czekoladowe – kalorie i wartości odżywcze (w 100 g)

  • Energia: 370 kcal / 1548KJ
  • Tłuszcze: 2,9 g
  • Białko: 9,5 g
  • Węglowodany: 47 g

Przeczytaj inne nasze Artykuły:

Ciasteczka owsiane bez pieczenia
Owies – najzdrowsze zboże
Bezglutenowy Mix – właściwości płatków, kalorie KCAL i wartości odżywcze
Siemię lniane – naturalny błonnik pokarmowy w twojej diecie
Mąka owsiana – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL
Morwa biała – wartości odżywcze, kalorie KCAL, zastosowanie
Musli dla przyszłych mam
Musli 3 kontynenty – właściwości, kalorie i wartości odżywcze
Suszone owoce – jakie owoce na co?
Owsianka z bananem – ile ma kalori KCAL?
Profilaktyka chorób nowotworowych a dieta
Jedzenie a kondycja skóry
Znajdźmy czas na śniadanie!
Oczyszczająca dieta detoks a przesilenie wiosenne
Płatki kukurydziane bez cukru – właściwości, kalorie KCAL i wartości odżywcze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.