Mąka kokosowa – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL

Mąka kokosowa – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL

Mąka kokosowa powstaje poprzez mielenie i suszenie miąższu kokosowego. Daje to biały proszek, podobny do mąki zbożowej, o bardzo delikatnym smaku. W porównaniu z innymi rodzajami mąki, mąka kokosowa ma wysoką zawartość białka, błonnika i tłuszczu oraz stosunkowo niską zawartość węglowodanów. Ponadto jest całkowicie bezglutenowa.

Mąka kokosowa wspomaga odchudzanie

Mąka kokosowa pomaga w utracie wagi dzięki zawartości trójglicerydów łańcuchowych (MCT). W rzeczywistości są to tłuszcze, ale nie są magazynowane w organizmie jak zwykłe tłuszcze, ponieważ są transportowane bezpośrednio do wątroby, gdzie uczestniczą w produkcji energii. MCT może również zmniejszać apetyt i jest przetwarzany w naszym organizmie w inny sposób niż długołańcuchowy tłuszcz w orzechach. Dlatego tłuszcz MCT w mące kokosowej może pomóc spalić więcej kalorii, ponieważ nie są one przechowywane jako tłuszcz, ale przekształcane w czystą energię.

Zastosowanie mąki kokosowej. Do czego nadaję się mąka kokosowej?

Mąka kokosowa posiada rozmaite zastosowania. Najczęściej stosuje się do:

  • wypieków
  • deserów
  • bezpośredniego spożycia

Wypieki z mąki kokosowej mają lekką i miękką konsystencję, z bogatym kokosowym zapachem i lekkim kokosowym zapachem. Ta mąka zawiera więcej błonnika niż mąka pszenna. To tyle co mąka pełnoziarnista. Jest to niezwykle ważne w naszej diecie, ponieważ może regulować pracę układu pokarmowego. Ze względu na wysoką zawartość błonnika mąka kokosowa znacznie lepiej wchłania wodę niż inne rodzaje mąki. Dlatego nie może być głównym składnikiem ciasta, najlepiej zmieszać go z inną mąką, tak aby konsystencja ciasta była zadowalająca, a po upieczeniu nie pęka.

Mąka kokosowa – wartości odżywcze i kalorie (w 100 g). Ile kalorii ma mąka kokosowa?

  • wartość energetyczna – 2000kJ / 477kcal
  • białko – 27 g
  • węglowodany – 40 g
  • tłuszcz – 23 g
  • błonnik – 10,1 g

Mąka kokosową – gdzie kupić?

Zastanawiasz się gdzie kupić mąkę kokosową? Możesz ją nabyć w naszym sklepie internetowym z mąkami. Sprawdź nasz sklep internetowy z mąką.

Czy mąka kokosowa jest zdrowa?

Mąka kokosowa jest zdrowszą alternatywą niż mąka zbożowa. Wysoka zawartość błonnika może przyspieszyć metabolizm, a niewielka ilość węglowodanów sprawia, że ​​jest szczególnie polecany osobom dbającym o szczupłą sylwetkę. Ze względu na wysoką zawartość błonnika regularne spożywanie produktów oraz dodatek mąki kokosowej pomoże w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu i cukru we krwi. Dlatego może mieć znaczenie w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym.

Skąd pochodzi mąka kokosowa? Jaki jest kraj pochodzenia mąki kokosowej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *