Erytrol kalorie. Erytrytol co to jest

Ksylitol czy erytrytol – co jest zdrowsze? Czym zamienić cukier? Zdrowy zamiennik cukru?

Czy zdrowe odżywianie kojarzy Ci się z potrawami bez smaku? Nie wyobrażasz sobie życia bez słodyczy? Poszukaj zdrowych zamienników cukru. Takie zmiany są bardzo korzystne dla Twojego organizmu. Erytrytol czy ksylitol? Jaki zamiennik cukru wybrać?

Dlaczego jedzenie białego cukru szkodzi? Czy cukier jest szkodliwy (niezdrowy)?

Cukier biały nie jest najlepszym wyborem w Twojej diecie. Dodawany jest do większości produktów spożywczych oferowanych w sklepie. Z tego powodu dostarczasz zbyt dużo kalorii swojemu ciału. Konsekwencje to otyłość, nadwaga, próchnica lub zły stan skóry. Na szczęście istnieją inne alternatywy dla cukru. To erytrytol i ksylitol. Chcesz wiedzieć, czy są naprawdę zdrowe? Nie wiesz, że wybierając erytrytol lub ksylitol nie tylko lepiej się odżywiasz, ale także zachowasz słodycz ciast i deserów?

Czym się różnią ksylitol i erytrytol?

Głównym związkiem między erytrytolem, znanym również jako erytrytol, a ksylitolem jest to, że są one zdrowym substytutem cukru. Można je wykorzystać do słodzenia kawy i herbaty (np. w przeciwieństwie do stewii nie zmienią smaku) i będą bardzo odpowiednie jako składniki wypieków. Oba mają właściwości przeciwutleniające.

Jaka jest więc różnica między ksylitolem a erytrytolem?

Możesz powiedzieć procent słodyczy i zawartość kalorii w stosunku do cukru.  Jedna łyżka ksylitolu = jedna łyżka cukru, przy jednoczesnej redukcji kalorii o 40%. Ułatwia to wykorzystanie ksylitolu w kuchni, stosując ten sam współczynnik przeliczeniowy co cukier. Erytrytol chociaż jego słodycz jest o 30% niższa niż cukier, nie zawiera żadnych kalorii.

Czy erytrytol jest dla cukrzyków i osób na diecie?

Erytrytol czy ksylitol? To pytanie jest szczególnie zadawane przez osoby z dietą i cukrzycą. Erytrytol wygląda jak biały proszek. Nie ma zapachu. Można go znaleźć w owocach, warzywach, grzybach, a nawet w winie. Ma bardzo niską kaloryczność i niski indeks glikemiczny. Dlatego jest bezpiecznym zamiennikiem białego cukru, który może pomóc w jego zjedzeniu osobom z cukrzycą. Erytrytol polecany jest również tym, którzy chcą schudnąć.

Ksylitol jest odpowiedni dla tych, którzy lubią jeść słodycze?

Czy lubisz słodycze? Czy nie wyobrażasz sobie życia bez cukierków przynajmniej raz w tygodniu? Chcesz rozpocząć zdrową dietę i chcesz wiedzieć, co wybrać: erytrytol czy ksylitol? Ksylitol (cukier brzozowy) ma niską kaloryczność i niższy indeks glikemiczny (sprawdź CO TO JEST INDEKS GLIKEMICZNY). niż cukier biały. Ponadto jego słodycz jest tylko nieznacznie niższa niż w przypadku tradycyjnego cukru białego. Warto wiedzieć, że ksylitol bardzo dobrze wpływa na układ pokarmowy i układ kostny. Zwykle polecany jest osobom, które potrzebują zwiększyć zawartość wapnia w swojej diecie.

Co wybrać ksylitol lub erytrytol?

Te dwa zamienniki cukru możesz wykorzystać w kuchni. Dodaj je do ciast, deserów i innych potraw. Czy masz cukrzyce? Chcesz schudnąć? Skorzystaj z właściwości erytrytolu. Chcesz jeść zdrowiej? Gotujesz dla całej rodziny? Chcesz być bardziej „zdrowy” i skupić się na naturze? Zacznij korzystać z właściwości ksylitolu. Bez względu na to, który słodzik wybierzesz, pamiętaj, że Twoje ciało podziękuje Ci za brak cukru w ​​Twojej diecie.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Chleb gryczano-orkiszowy na zakwasie – PROSTY DOMOWY PRZEPIS
Rodzynki – właściwości, kalorie KCAL, indeks glikemiczny IG
Dieta cud? TAK! Dieta śródziemnomorska
Płatki branflakes – właściwości, kalorie KCAL i wartości odżywcze
Orzechy nerkowca – właściwości, kalorie KCAL i wartości odżywcze
Ksylitol – właściwości, kalorie KCAL, indeks glikemiczny IG. Co to jest ksylitol?
Pszenica w miodzie – właściwości, kalorie KCAL i wartości odżywcze
Mąka pszenna typu 500 – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL
Osteoporoza – jak zapobiegać?
Granola bez cukru – przygotuj ją w domu
Mąka żytnia typu 1400 sitkowa – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL
Płatki owsiane błyskawiczne – właściwości, kalorie KCAL, indeks glikemiczny IG i wartości odżywcze
Pierniczki owsiane z dodatkiem mąki pszennej
Błonnik pokarmowy – szczotka naszego organizmu
Jaka mąka do wypieku chleba – żytnia, pszenna czy orkiszowa?
Płatki pszenne – właściwości, kalorie KCAL i wartości odżywcze
Mąka żytnia typu 997 – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL
Granola według przepisu Ewy Chodakowskiej
Mąka jaglana – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL
Pralinki z liofilizowanymi truskawkami

Dodaj komentarz